Witajcie na łamach RMteki – portalu zajmującego się publicystyką dotyczącą RPG Makera!
RMteka jest stroną-córką Retrobiblioteki, która za chwilę będzie obchodzić swoje pierwsze urodziny. Obie strony będą miały wspólny profil facebookowy, co w założeniach ma zapewnić dostęp obu grup docelowych do tych samych treści.
Serdecznie zachęcam do zapoznania się z artykułami dla osób, które nie miały do tej pory żadnego lub miały bardzo mały kontakt z RPG Makerem, a których lista znajduje się w tym miejscu. To o tyle istotne, że RMteka dedykowana jest zwłaszcza (choć nie tylko) osobom spoza sceny RPG Makera. Zdaję sobie bowiem sprawę, że nasza społeczność potrzebuje świeżej krwi i nie ma chyba lepszego (legalnego) sposobu niż pozyskiwanie jej spośród fanów gier retro.
W swoich założeniach RMteka ma skupiać się na publicystyce. Chcę publikować recenzje gier wykonanych w RPG Makerze, tutoriale dla osób tworzących swoje projekty oraz artykuły zajmujące się różnymi aspektami samego RM i otaczającej go sceny. W planach jest także zarchiwizowanie dla następnych pokoleń graczy bazy gier wykonanych w wersjach 2000 i 2003.
Strona skupia się na RPG Makerze 2000 oraz 2003, ponieważ ja sam się nimi zajmuję od blisko 18 lat. Nie oznacza to, że inne wersje programu zamierzam ignorować – gdy w redakcji pojawi się ktoś, kto będzie się chciał nimi zająć, będę bardziej niż szczęśliwy.
No właśnie, redakcja. W chwili, gdy piszę tego newsa, jestem jedynym redaktorem RMteki. Nie chciałbym jednak tworzyć z niej osobistego bloga. Dlatego zachęcam do podsyłania swoich tekstów, materiałów i gier do recenzji. Nawet jeśli nie macie wielkiego doświadczenia z dziennikarstwem, chętnie doradzę w najważniejszych kwestiach oraz zredaguję przesłaną twórczość.
By nie zaczynać bez żadnego mięsa, na RMtekę wrzuciłem kilka co lepszych tekstów publikowanych w starym internetowym zinie Tokei. Do tego dorzucam jeden tutorial oraz recenzję świetnego horroru Lavender. Dragon Kamillo przygotował tekst o uruchamianiu gier wykonanych w RM, a rzutem na taśmę ja podsumowałem jeszcze tegoroczne Golden Forki. Nowe materiały mojego autorstwa będą pojawiać się w każdy poniedziałek, a twórczość innych autorów lub tłumaczenia – różnie, według potrzeb.
Obyśmy za rok spotkali się w dużo większym składzie redakcyjnym i czytelniczym!
Michał „Michu” Wysocki
PS. Wszelkie komentarze dotyczące układu strony, nawigacji i treści bardziej niż mile widziane.